Elektryczna szczoteczka do zębów

napisał/a: marcelakon 2014-03-08 21:11
Ja mam szczoteczkę elektryczną z Oral-B, aczkolwiek nie widzę różnicy w stosowaniu między nią a zwykłą szczoteczką
napisał/a: aurinko3 2014-03-09 07:03
Od pół roku mamy elektryczną Oral-B. Rózmica jest kolosalna! Usuneła większosc osadu z wewnętrznej strony zębów, ktory normalnie usuwałam u dentysty.
Poza tym samym językiem czuć, że żeby są dużo lepiej wyczyszczone. Teraz jak czasem użyje zwkłej szczoteczki, to mam wrażenie, że nie domyłam zębów.
napisał/a: melisa250887 2014-03-09 11:07
aurinko napisal(a):Od pół roku mamy elektryczną Oral-B. Rózmica jest kolosalna! Usuneła większosc osadu z wewnętrznej strony zębów, ktory normalnie usuwałam u dentysty.

Poza tym samym językiem czuć, że żeby są dużo lepiej wyczyszczone. Teraz jak czasem użyje zwkłej szczoteczki, to mam wrażenie, że nie domyłam zębów.

mam to samo tyle ze my 4 miesiac uzywamy ale roznica jest kolosalana.. tez mamy Oral-B i wlasnie musze kupic wymienne koncowki bo jzu 3 miesiace i trzeba wymienic.
ja nie wrocilabym do zwyklej szczoteczki nigdy...
napisał/a: aurinko3 2014-03-10 07:35
melisa250887, ja też. W końcu czuję, że moje zęby są czyściutkie. :)
napisał/a: megiszon 2014-03-12 08:38
faktycznie brauna są bardzo dobre, nie spodziewałam się że można dostać je w takiej niskiej cenie. sama myślę nad zakupem jakiejś. ktoś się może orientuje czy na szczoteczki też jest dwuletnia gwarancja czy wygląda to jakoś inaczej??
napisał/a: wieslawa72 2014-03-12 17:04
ja mam braun - firma bardzo dobra, juz dlugi czas uzytkuje i nigdy mi sie nie zepsula. laduje sie dosc szybko i dlugo trzyma.

[ Dodano: 2014-03-12, 17:05 ]
aha , i co ważne - ma czujnik rozładowania (piszczy) ale jeszcze dziala, spokojnie raz, dwa mozna umyc zęby - ważne, kiedy np mamy chęć wzięcia szczoteczki gdzies ze soa w podroz itd. warta uwagi wiadomosc ze strony szczoeczki :)
napisał/a: lukas88 2014-05-05 12:14
ORAL B PLUSY:
*żywotność rękojeści
*ceny i różnorodność końcówek (w porównaniu do sonicznych są tańsze)
*dostępność na rynku
MINUSY:
*nie dla osób z krwawiącymi dziąsłami
*nie dla osób z nadwrażliwością (wtedy końcówki Sensitive)
*akumulator Niklowo-Kadmowy (ok 5-7 dni wytrzymuje na jednym ładowaniu)
PHILIPS Sonicare PLUSY:
*delikatna dla dziąseł przy tym skuteczna w usuwaniu płytki bakteryjnej (technologia dźwiękowa plus ruchy wymiatające)
*czyści przestrzenie między zębowe, kieszonki, trudno dostępne miejsca np. aparaty ortodontyczne
*akumulator Litowo-jonowy (od dwóch do 3 tygodni na jednym ładowaniu)
MINUSY:
*ceny szczoteczek od 249 zł
*ceny końcówek droższe od OralB
*mniejsza dostępność i popularność
Dlatego wybór szczoteczki powinien być uwarunkowany stanem zdrowia dziąseł, wiekiem, stanem szkliwa, zasobem pieniężnym i po części miejscem zamieszkania. Mam nadzieję, że taka wiedza w "pigułce" pomoże wybrać idealną szczoteczkę
napisał/a: Cygnus-X1 2014-05-07 09:41
Ja ciągle nie mogę się przerzucić na tą elektryczną. Ciągle się zastanawiam i nie chce mi się wierzyć w te opinie... :/
napisał/a: szdzisaw 2014-05-15 12:20
Wszelkie akcesoria do elektrycznych szczoteczek są po prostu drogie i dla tego lepsza jest szczoteczka standardowa.
napisał/a: DariaW 2014-05-15 17:19
Ja niestety mam bardzo wrażliwe zęby i częste problemy z krwawiącymi dziąsłami, szczoteczka elektryczna więc nie dla mnie. Ale mój mąż ma taką i bardzo sobie chwali, mówi, że różnica dla niego jest kolosalna:)
napisał/a: oleczka1087 2014-05-28 09:14
Chciałam zapytać czy używacie elektrycznych szczoteczek? Sama używam zwykłej i jestem zadowolona, ale poczytałam trochę [mod:reklama usunięta] i dochodzę do wniosku że elektryczna jest jednak bardziej skuteczniejsza. Więc chyba się zdecyduje, chodź to duży wydatek. Sama już nie wiem.
napisał/a: franeczka 2014-05-28 09:25
ja używam elektrycznej od roku i ... nie byłam w tym roku na zdejmowaniu kamienia, a w zasadzie byłam na wizycie i dowiedziałam się, że nie ma zbyt dużo kamienia i nie trzeba zdejmować, więc opłacało się kupić elektryczną szczoteczkę.