Czerwona herbata na odchudzanie

napisał/a: zygzaczek1 2007-02-22 12:45
Piłam czerwoną herbatę i nie wspominam tego przyjemnie, bo miała zapach kurzu, wiec czułam sie jakbym piła kurz wymieszany z wodą, hehe
A czy pomogła mi w zrzuceniu zbednych kilogramów? Raczej nie.
napisał/a: nika81 2007-02-22 14:32
napisal(a):a ja pije herbatke od 3 dni i nie ma 2 kologramow


W takim razie zazdroszczę!!! A czy stosujesz jakąś dietę lub uprawiasz jakiś sport??
napisał/a: marionette 2007-02-22 15:02
blendi napisal(a):a ja pije herbatke od 3 dni i nie ma 2 kologramow.
a ja ci nie wierzę
chyba, że herbata to tylko dodatek do ostrej diety i ćwiczeń.
albo, np jesteś na głodówce i pijesz samą herbate

tak czy owak to co ci spadło to sama woda z organizmu, nie tłuszcz:
cudów niestety nie ma.
napisał/a: ~gość 2007-02-23 21:27
ja mam tą herbatę slim-figura kyoś ją ostatnio na forum zachwalał więc zobaczymy
napisał/a: Agula22 2007-03-22 12:58
Witam!!!!Ja kupuje Pu-ehr w herbaciarni na wage!!!albo taka chinska w kosteczkach.Nie zwykla ze supermarketu!!!podstawowe zasady w piciu tej herbaty sa takie ze nalezy pic okolo 5 filizanek dziennie!!!(ja pije kubki)parzyc 5 minut!!!! i nie pic nic poza nia lub najwyzej wode.Wtedy przemiana materii jest szybsza no i tluszcz z pozywienia nie jest przyswjalny.Dlatego sie chudnie!!! Smak tej herbaty (szczegolnie ci co slodza)moze z poczatku odstraszac ale mozna sie przyzwyczaic.NIE WOLNO ABSOLUTNIE JEJ SLODZIC BO WTEDY JEJ WLASCIWOSCI ZNIKAJA!!!!Ja osobiscie przepadam za tym "kurzowym"smakiem!!!!poza tym na mnie dziala i mozecie sobie nie wierzyc Pu-ehr ma tez wiele innych zalet!!!Pije ja bo spowalnia starzenie sie komorek hehe. Ja pije ja od kilku lat. Jestem zdrowa jak rydz i wygladam bardzo mlodo! mam malo zmarszczek!!!(mam 33 lata a daja mi czasem23)mowie serio!!!! acha! mam164 cm wzrostu i waze 50-51 kilo. Kiedys na krotko przestalam ja pic i od razu poczulam po ciuchach ze.... no wiecie sami. Zaznaczam ze nie jem slodyczy ale jem normalnie.Nie pale papierosow. I jeszcze jedno! nie wolno pic alkoholu przy piciu tej herbaty jesli sie chce schudnac.Sory za taki dlugi post!!!!ale chcialam wyczerpujaco odpowiedziec. Wybor nalezy do Was!!!! Powodzenia!!!Z powazaniem Agula
napisał/a: wiolisia 2007-03-22 22:45
ja też ją kiedyś piłam ale teraz przerzuciłam się tylko na zieloną herbatę-jej rewelacyjnego smaku nic nie może zastąpić
napisał/a: Agula22 2007-03-23 00:27
Tez lubie zielona herbate!!! a tak a"propos letniego przybierania na wadze!!! mam ten sam problem!!! zima jest dla mnie ok bo dobrze sie czuje pod wzgledem wagi!!! jak jest upal najchetniej schowalabym sie do lodowki!!!puchne!!!to dziwne bo wtedy prawie wcale nie jem!!! niby trzymam wage ale zle sie czje latem. slabe krazenie? pozdrawiam zmarzluchow!!!!
napisał/a: wiolisia 2007-03-23 19:32
Agula 22- WŁAŚNIE DLATEGO ODSTAWIŁAM CZERWONĄ HERBATĘ-piłam tak jak Ty 6dziennie na początku chudlam ale ........potem zaczęły sie problemy z ciśnieniem kołatanie serca-ta herbata w tak dużych ilościach wypłukuje elektrolity z organizmu także UWAŻAJ
napisał/a: kawaii2 2007-03-23 22:42
Agula22 napisal(a): jak jest upal najchetniej schowalabym sie do lodowki!!!puchne!!!to dziwne bo wtedy prawie wcale nie jem!!! niby trzymam wage ale zle sie czje latem. slabe krazenie? pozdrawiam zmarzluchow!!!!


a ja zawsze myslalam, ze jest na odwrot, zimą zawsze ma się wiecej ciala dla energii uzupelniajaca brak slonca.

Co do herbat - pije teraz tylko zielona.

Opisuje autentyczna zasade zaparzania lisciastej herbaty zwyczajem z Maroko:

1. Do połlitrowego dzbanuszka, ktory mozna potem polozyc na ogniu, wsypujemy 2 lyzeczki zwinietych listkow, zalewamy polowa szklanki wrzatku.
2. Po pol minucie - do minuty przelewamy plyn do szklanki.
3. Listki w dzbanku znow zalewamy goraca woda, potrzasamy dzbankiem, po 30 sekundach wylewamy do zlewu, i ta czynnosc powtarzamy jeszcze raz.
4. Po wyplukaniu pyłu zalewamy juz rozwiniete listki w dzbanuszku naszym plynem ze szklanki i dolewamy do pelna wody.
5. Dzbanek kladziemy na kuchence i czekamy, az herbata sie zagotuje, albo chociaz dopoki liscie wyplyna na wierzch.
6. Pod koniec wkladamy do dzbanuszka kilka galazek swiezej miety.
7. Herbata gotowa. Przepyszna! ;)

Zalaczam zdjecia Marokanskich dzbanuszkow.
napisał/a: malinka78_78 2007-03-24 11:51
A ja też uwielbiam czerwoną , niestety zielonej nie mogę pić.Czerwoną herbatę piłam przez pól roku dwie dziennie i zdecydowanie poprawił mi się wygląd nóg ( celulitis się zmniejszył). Może nie dziala ona na odchudzanie, ale wypłukuje toksyny z organizmu, a to już coś.
napisał/a: AniaKw 2007-04-11 00:07
Moja kolezanka pijac czerowną herbatę, prowadzac diete i ćwicząc.. schudła...
napisał/a: stokrotqa 2007-04-24 20:06
bardzo częstym błędem jest wielokrotne zalewanie liścia herbacianego-NIE WOLNO! poza tym CZERWONĄ HERBATĘ PARZY SIĘ DO 5 MINUT, wtedy ma właściwości odchudzające, jeśli parzymy ją dłużej wypłukuje z organizmu wszystkie minerały i powoduje efekt jojo, bo na nowo musimy je uzupełniać ;)

tak jak w wypadku zielonej herbaty-lepsza jest z plantacji kontrolowanych, niż dzikich- Bio Active proponuje tanie czerwone herbaty,ale właśnie z dzikich krzewów

lepiej kupować na wagę w herbaciarni :) polecam z dodatkami smakowym, mają takie same właściwości, a lepiej smakują :) nie mają tak ziemistego smaku :)