ból kręgosłupa lędżwiowego :(

napisał/a: 100krootka 2010-01-29 18:43
julieet napisal(a):Widzę, że temat jak najbardziej na czasie ... mój mąż ma dyskopatię w odcinku lędźwiowym,
bardzo częsty "przypadek..."

julieet napisal(a): co to będzie za kilka lat
nie martw się na zapas musi być dobrze
napisał/a: gosiaczekbw 2010-01-29 21:42
ashley86 napisal(a):

Nie no to insza inszosc, pewnie sie juz od tego uzaleznilas, bo to opioid


Ja staram sie nie brać tych tabletek regularnie tylko w trakcie gdy nie daje sobie rady z bólem i np kilka dni już przez ból nie mogę spać to wtedy biorę tablety. Bo wiem że one potrafią człowieka uzależnić :(
A co operacje to wiem że musi być neurochirurg tylko że ja sie boję że szybciej wyląduję na wózku niż tak jak chodzę na dzisiejszy dzień.
napisał/a: alicja221 2010-01-29 22:42
gosiaczekbw napisal(a):Ja staram sie nie brać tych tabletek regularnie tylko w trakcie gdy nie daje sobie rady z bólem i np kilka dni już przez ból nie mogę spać to wtedy biorę tablety. Bo wiem że one potrafią człowieka uzależnić


To bardzo dobrze, madra z Ciebie kobieta

gosiaczekbw napisal(a):A co operacje to wiem że musi być neurochirurg tylko że ja sie boję że szybciej wyląduję na wózku niż tak jak chodzę na dzisiejszy dzień.


Dlatego tak przestrzegam przed tymi operacjami...

gosiaczekbw, a jakie leki Ty teraz bierzesz, oprocz tego Poltramu?
napisał/a: gosiaczekbw 2010-01-30 01:47
ashley86 napisal(a):a jakie leki Ty teraz bierzesz, oprocz tego Poltramu?


Teraz już żadnych bo nic nie pomagało i stwierdziłam że szkoda wątroby i żołądka by truć się lekami które nie pomagają.
napisał/a: login2 2010-01-30 11:52
Bardzo dużo ludzim ma takie dolegliwości, co może zdawać się paradoksalne częściej dotyka to szczupłych, bo mają mniej stabilny kręgosłup. Trzebaćwiczyć, żeby wzmocnić mięśnie go podtrzymujące - jednak ćwiczenia winny zostać zlecone przez lekarza i na początku nadzorowane przez rehabilitanta Niestety w fazie ostrego bólu prócz środków przecowbólowych i unikanie przeciążeń kręgosłupa lekarstwa nie ma. Poten fizykoterapia - rehabilitacja. Przydatne są też urządzenia masujące np. : [Mod: reklama usunięta] rehabilitacyjnego).
Pozdrawiam

monika34 napisal(a):od dwóch dni nie mogę chodzić ani leżeć . nie mogę znależć sobie miejsca wygodnego
Jest na forum osoba , która miała takie same dolegliwości?
napisał/a: alicja221 2010-01-30 15:27
gosiaczekbw, rozumiem Cie, ale z drugiej strony tez nie moze byc tak, ze cierpisz z bolu.
A probowalas lekow zmniejszajacych napiecie miesniowe, np. baclofenu, torpenizolu?
Z metod niekonwencjonalnych moze warto byloby sprobowac akupunktury?
napisał/a: gosiaczekbw 2010-02-02 01:32
ashley86, Tak próbowałam tego typu leków ale też nie pomagają a co chodzi o akupunkturę to faktycznie jeszcze nie ale nie wiem czy by w czymś pomogła.
napisał/a: alicja221 2010-02-02 12:51
gosiaczekbw napisal(a):Tak próbowałam tego typu leków ale też nie pomagają a co chodzi o akupunkturę to faktycznie jeszcze nie ale nie wiem czy by w czymś pomogła


Nie zaszkodzi sprobowac Nim sie ostatecznie zdecydujesz na operacje sprobuj wszystkich mozliwych metod. Nam o tej akupunkturze mowili na zajeciach, wiec pewnie niektorym pacjentom pomaga.
napisał/a: kretka2 2010-02-02 16:19
gosiaczekbw napisal(a):100krootka, szczerze mówiąc to dokładnie mi lekarz nie powiedział ale wiem że powinnam poddać się operacji tak mówi jeden tak jak pisałam wyżej a drugi bym poczekała.
Mniej więcej jest coś takiego mi :
L5-S1 -przepuklina (uszkodzenie krążka międzykręgowego-dysku -z przerwanie ciągłości pierścienia włóknistego i wydostawanie się masy jądra miażdżystego .


ja miałam operację na przepuklinę 1,5 miesiąca temu. bałam się niesamowicie (pełna narkoza,krojenie,etc.),bo jak na moje 18 jeszcze lat, to straszny mam ten kręgosłup... :( i rwa kulszowa trzyma mnie nadal, nie wiem, co mam zrobić, myślałam o masażach i ćwiczeniach (dostałam od lekarza kilka ćwiczeń na ten kręgosłup przeklęty). ale ból jest czasem tak straszny,że nie mogę siedzieć,stać,nic! ale przynajmniej nie mam już strachu przed paraliżem - przepuklina do tego prowadzi,niestety...
mam nadzieję, że ból kiedyś minie (przed operacją bolało mnie przez ponad pół roku) i zacznę normalnie żyć..!
napisał/a: alicja221 2010-02-02 19:43
gosiaczekbw, tak sobie jeszcze mysle- a co Ty mialas napisane w rozpoznaniu po badaniu obrazowym kregoslupa ( MRI/TK)? Ten bol Ci gdzies promieniuje, czy jest zlokalizowany tylko w jednym odcinku kregoslupa? Masz jakies dretwienia, zaburzenia czucia w obrebie konczyn dolnych?
napisał/a: gosiaczekbw 2010-02-02 20:02
ashley86 napisal(a):

Nie zaszkodzi sprobowac Nim sie ostatecznie zdecydujesz na operacje sprobuj wszystkich mozliwych metod. Nam o tej akupunkturze mowili na zajeciach, wiec pewnie niektorym pacjentom pomaga.


Jak byłam dzieckiem i miałam kiedyś jakieś problemy z kręgosłupem i faktycznie chodziłam na akupunkturę i wtedy pomogło ale to były dwie różne sprawy. Tu jest ewidentny ucisk to nie wiem czy by pomogło.
napisał/a: andszym 2010-06-03 00:25
Metod na leczenie bólów kręgosłupa jest wiele... ale ja preferuje trzy sposoby... Uchyle rąbka mojej małej tajemnicy

SPOSÓB 1: Rozciąganie... łapie się rękami za drążek i wisze rozciągając kręgosłup - powoduje to zmniejszanie nacisków pomiędzy kręgami

SPOSÓB 2: Masaż...albo korzystam z pomocy partnera... albo wieczorkiem zasiadam przed wiadomościami na poduszce do masażu Shiatsu (podobno ten rodzaj masażu skutecznie działa na rozluźnienie mięśni) z firmy [reklama] i wykonuje systematycznie masaż

SPOSÓB 3: Jak już nic nie pomaga... to oprócz modlitwy pozostaje lek zwany Ketanolem...

Na ogół pomagają dwa pierwsze sposoby...

Powodzenia!