ból kręgosłupa lędżwiowego :(

napisał/a: monika342 2008-12-27 15:18
od dwóch dni nie mogę chodzić ani leżeć . nie mogę znależć sobie miejsca wygodnego
Jest na forum osoba , która miała takie same dolegliwości?
napisał/a: jente8 2008-12-27 15:26
monika34 napisal(a):Jest na forum osoba , która miała takie same dolegliwości?

Ja mam problemy z kręgosłupem, m.in. także bóle w części lędźwiowej, ale nigdy jeszcze do tego stopnia, żebym nie mogła chodzić czy leżeć. Z tak silnym bólem zmaga się jednak często mój tata. Niestety, oprócz leków przeciwbólowych, żadnej skutecznej metody jeszcze nie znalazł :/
Ulgę przynosi mu czasami ułożenie się na płaskiej powierzchni na plecach, z nogami zgiętymi pod kątem prostym, opartymi np. o krzesełko albo pufę (pozycja taka jakby się siedziało na krześle, tylko że odwrócona o 90 stopni, na leżąco, nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć ;) ).
Mnie na te bóle pomaga żel Naproxen, ale nie wiem, czy nie będzie to dla Ciebie za mało. Oczywiście najlepszym wyjściem byłaby wizyta u specjalisty.
napisał/a: monika342 2008-12-27 15:50
dziękuję za poradę chyba rzeczywiście bez lekarza się nie obędzie Mi to nawet leżec jest ciężko. Ach szkoda gadać ......
napisał/a: albatrosss(ona) 2008-12-27 16:51
Mnie często boli kręgosłup jak mam mało ruchu .Najlepiej pomaga mi na ból kręgosłupa zwykła gimnastyka i dużo ruchu .
napisał/a: Mikosław 2008-12-29 15:08
Może spróbuj delikatnie rozgrzać to miejsce, maścią czy spokojną gimnastyką. Mnie też boli kręgosłup w odcinku lędzwiowym, zwłaszcza po basenie... nawet gimnastyka mi nie pomaga, mam nadzieje, że z czasem bardziej rozruszam tę partię i będzie lepiej.
napisał/a: roberto1 2009-01-04 06:48
witam,pozdrawiam z warszawy,super ten portal i to forum,
ja też mam kłopoty z kręgosłupem lędzwiowym,co jakiś czas biorę leki,ale też chodzę na rehabilitację-2.razy do roku.
napisał/a: Belay 2009-01-04 22:51
Jeśli jest to ból lędźwi, który promieniuje do pośladka, uda lub nawet do łydki albo stopy - może to być rwa kulszowa. Któregoś roku po Sylwestrze nie mogłam się ruszyć, ułożyłam się na podłodze i już nie mogłam dojść do toalety ((

Zdecydowanie pomogły mi ćwiczenia, głównie pilates, ale również wszystkie inne, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Dzięki ćwiczeniom, problem zniknął na długie miesiące i chociażby z tego powodu koniecznie muszę do nich wrócić.

Od pewnego czasu znowu mi się zdarza, szczególnie gdy wykonam jakiś szybki ruch, albo schylę się bardzo szybko i wyprostuję.
napisał/a: Madzinka1 2009-01-05 12:51
Mnie też pomaga ruch, mam dość duże skrzywienie kręgosłupa w części lędźwiowej. Zaczyna dokuczać, kiedy zbyt długo siedzę... Najlepiej czuję się po basenie, pływanie jest bardzo dobre dla osób z problemami z kręgosłupem. Z leków to stosuję tylko maści: voltaren lub jak bardziej boli to ketonal.
napisał/a: nulcia831 2009-01-06 22:16
niestety kręgosłup zawsze boli gdy człowiek utrzymuje złą postawę ciała, np. dosyć długie siedzenie przy komputerze albo kiedy zostanie przeciążony, np. ciężkimi zakupami czy dźwiganiem dziecka. Zauważyłam, że niektóre dziewczyny chodzą z pupą wygiętą w dziwny sposób nazwany przez mojego męża "kaczą dupką":) nie jest to naturalne wygięcie :) wbre pozorom :) Ula_jente wymieniła jedną z 3 pozycji, które zalecają specjaliści jeśli chodzi o bóle kręgosłupa, żeby choć trochę ulżyć w bólu. Druga z nich: jeśli śpimy na brzuchu z podkurczoną jedną nogą, to warto pod nią, a właściwie pod kolano podłożyć poduszkę, tzw. jaśka, żeby wyrównać poziom, tzn. żeby kości miednicy były w jak najmniejszym skrzywieniu. Trzecia pozycja również dotyczy snu:) i również pozycja na brzuchu tyle, że tym razem wspomnianego jaśka wkładamy pod brzuch tak, aby odcinek lędźwiowy kręgosłupa wyprostował się. Mnie pomaga ta ostatnia, choć przyznam, że po zaśnięciu już nie da rady kontrolować się na tyle żeby ta poduszka pozostała pod brzuchem :) jednak jeśli ból trwa dosyć długo i niemożna normalnie funkcjonować to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba iść do lekarza żeby zlecił masaż leczniczy, ponoć już internista może wystawić takie zlecenie :) przynajmniej w mojej przychodni :)
napisał/a: ~gość 2009-01-06 23:21
również mam problemy z kręgosłupem i niestety mimo maleńkich prób leczenie (dopóki chodzę tzn że jestem zdrowa;)) jakoś nikt nie zauważył przyczyny...ja ją czuję ale niech lekarze sami do tego dojdą
właśnie na dniach wybieram się na nastawianie kręgosłupa bo żadne leki, masaże nie skutkują tak dobrze jak strzyknięcie ;)

jednak po moich dolegliwościach wnioskuję, że ból się nasila kiedy mam mało ruchu czyli np w sesji.. kiedy siedzę i kuję :)

widzę, że dziewczyny powyżej również piszą o ruchu więc najpierw specjalista a potem ćwiczenia :)
napisał/a: nulcia831 2009-01-07 09:22
u mnie nastawienie dało tylko tyle, że teraz sama się lekko przekręcam i mi strzyka kręgosłup:) co pomaga ale tylko na parę minut. Ruch jest chyba jedynym oczywistym rozwiązaniem, ale jak tu znaleźć czas między pracą, czasami nadgodzinami, nauką a domem? tzn. u mnie to akurat się nazywa lenistwo :) bo czasami po pracy jestem taka zmęczona, że nie mam siły doczłapać się na 4 piętro gdzie mieszkam:) no i jest jeszcze sprawa tego typu, że wszędzie są ogłoszenia o zajęciach fitness a ja bym potrzebowała zajęć, kiedyś się to nazywało zajęcia korekcyjne, które były organizowane specjalnie dla dzieci z wadami kręgosłupa. Dzieckiem nie jestem, ale jakieś stany zwyrodnieniowe mam:) i przydałby się specjalista żeby pomóc rozruszać bez zrobienia sobie krzywdy :)
napisał/a: ~gość 2009-01-07 09:57
nulcia83, ja byłam u 2 lekarzy i od oby dostałam karteczkę z ćwiczeniami....ale też jestem zbyt leniwa :/