Bezpłatna pomoc psychologiczna telefoniczna i mailowa

napisał/a: marinka1231 2011-07-15 10:44
Zapraszam wszystkich borykających się z trudnościami, potrzebujących wsparcia czy po prostu chcących porozmawiać o swoich kłopotach do kontaktu z Telefonem Kryzysowym pod bezpłatnym numerem 116123 lub do napisania maila na adres poradnia@116123.edu.pl
Telefon Kryzysowy 116123, czyli Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym działa od 18 stycznia 2010 roku. Powstała z myślą o świadczeniu pomocy psychologicznej sytuacjach trudnych, takich z którymi nie sposób sobie już poradzić bez profesjonalnego wsparcia. Osoby, z którymi będziecie rozmawiać lub korespondować to wolontariusze, gruntownie przeszkoleni w zakresie udzielania wsparcia przez telefon i mail. Będą towarzyszyć Wam w ciężkich chwilach, w przeżywaniu trudnych uczuć a także w poszukiwaniu optymalnych sposobów wyjścia z sytuacji kryzysowej.
Zadzwonić może do nas każdy – niezależnie od płci, wyznania, przekonań, miejsca zamieszkania czy statusu materialnego. Rozmowy z nami są bezpłatne i anonimowe.
Telefonicznie można skontaktować się z nami codziennie w godzinach 14-22.00 zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Osoby mieszkające za granicą mogą to zrobić poprzedzając 116123 numerem kierunkowym do Polski.
Można także poprosić o poradę mailową. Osoby, którym trudno jest mówić o swojej sytuacji a łatwiej napisać zapraszamy do naszej Poradni eMailowej - poradnia@116123.edu.pl - tu również porad udzielają specjaliści a nie ma czasowego ograniczenia - maila można napisać choćby w środku nocy czy nad ranem.
Ludzie kontaktują się z nami w sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się każdemu - po utracie pracy, rozstaniu z bliską osobą, doświadczające trudności w relacjach partnerskich lub różnych form przemocy a także wtedy gdy po prostu czują się przygnębieni i samotni.
Jeśli w Twoim otoczeniu, wśród znajomych czy rodziny, jest ktoś w trudnej sytuacji życiowej poinformujcie tę osobę o możliwości skorzystania z naszej Poradni.
Wszystkich Was zapraszamy również na naszą stronę internetową
http://www.116123.edu.pl oraz na Forum Wsparcia http://forum.116123.edu.pl/. Znajdziecie nas również na Facebooku – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Kryzysowy Telefon!
napisał/a: brucj.o27 2012-10-04 11:01
Jestem w szoku oczywiście pozytywnym od lat korzystam z internetu z wielu portali a z czymś takim jeszcze się nie spotkałam. Uważam że taka działalność powinna być bardziej rozreklamowana wilu ludzi potrzebuje pomocy właśnie w sieci szuka pocieszenia , nie chce sie ujawnić.. dobrze jest trafić na ludzi którzy znają się rzeczy!
Ktoś chętny by razem ze mna rozreklamować to? Pomożmy innym nic nas to nie kosztuje
napisał/a: werda 2013-05-24 23:14
Wszystko pięknie o ile tam pracują odpowiedni ludzie. Kiedyś ktoś mi się pochwalił, że pracował w telefonie zaufania a ja wiem że, żadnego wykształcenia w tym ani w żadnym innym nie ma.
Teraz mam dystans do takich rzeczy.
napisał/a: Elysium 2013-06-12 23:04
Jakoś nie chce mi się wierzyć w bezinteresowną działalność tego typu, jestescie organizacją charytatywną? To pewnie chwyt marketingowy, jedna rozmowa gratis a potem przyjdź do naszego gabinetu. Nic w tym złego w sumie... Każdy musi sie jakoś promować...
napisał/a: gosia221 2013-07-06 12:31
ale przez telefon nie da się przekazać emocji jakie towarzyszą osobie, która potrzebuje wsparcia... jestem chyba bardziej za rozmowami w cztery oczy...
napisał/a: Milka84 2014-02-12 17:34
Czasami nawet nie potrzeba nikogo wyspecjalizowanego w tym kierunku, wystarczy osoba, która wysłucha i porozmawia z Tobą patrząc na sprawy obiektywnie.
napisał/a: DominikaBado 2014-10-30 16:15
Bardzo dobrze. Czasem jest to jedyna pomoc dla osób które ze swoim problemem wstydzą się lub boją , zwrócić, nawet do najbliższych. Myślę, że pracują tu wykwalifikowane osoby, które nie tylko potrafią słuchać, ale chcą i są w stanie jakoś pomóc.
napisał/a: Marika1988 2014-10-31 12:00
Wspaniała sprawa. Nawet jak tam pracują ludzie którzy nie są psychologami to też dobrze. Czasem nie mamy lub się wstydzimy zwrócić z naszymi problemami do rodziny czy znajomych. Taka rozmowa może nieraz uratować życie.
---------------------
[mod:reklama usunięta] i maskotek reklamowych