Wybór domu

poison-girl
napisał/a: poison-girl 2015-08-28 02:58
Mieszkam obecnie z mężem w małym mieszkaniu w małej miejscowości niedaleko Poznania, jednak mój mąż dostał kilka fajnych propozycji pracy w dużych miastach i teraz mamy poważny problem czy się przenosić, no i czy warto kupować mieszkanie w takim mieście już terz, czy trochę odczekać. Z jednej strony wolelibyśmy już teraz bo obecnie wkład własny na mieszkanie wynosi 10 proc., a ma się zwiększyć do 20... Poza tym zastanawiamy się, gdzie z większych miast jest najtaniej jeśli chodzi o ceny mieszkań itp, będziemy się starać o dziecko, więc dochodzi kwestia jest wielkości i aranżacji. Najlepiej, gdyby było to jakieś mieszkanie dwukondygnacyjne, jakaś fajna dzielnica w nowoczesnej zabudowie. Oczywiście najlepiej by było mieć własny dom, ale niestety, w obrębie większych miast domu działki są tak drogie, że spokojnie trzeba by mieć jakiś milion zł. Nie wiem co prawda jak wygląda rynek nieruchomości w innych miastach-mówię tutaj tylko i wyłącznie o rynku Poznańskim, ale wydaje mi się, że nie ma większej różnicy np. między Wrocławiem, Krakowem, Gdańskiem i innymi większymi miastami. Nie wspominam tutaj o Warszawie, gdzie ceny są jeszcze wyższe. Co do samej wielkości mieszkania, to idealne by było tak 80m2 i więcej, bo moim zdaniem, dopiero przy takich większych powierzchniach, wszelkie aranżacje nabierają wylądu, przede wszystkim łazienki, bo czy ktoś wyobraża sobie tego typu mozaikę [reklama usunięta] w jakiejś malutkiej łazieneczce? Nie mówię, że wyglądałoby to źle, ale na pewne nie byłoby efektu takiego jak w większej łazience, chociaż mozaika byłaby ta sama. Możecie coś doradzić?
napisał/a: Nadiya1 2015-08-28 09:46
Katrina niezła reklama przy okazji
napisał/a: kiniak67 2015-10-02 13:40
Ja własnie jestem na etapie dopinania wesela ale o domie tez myslimy - ale lepiej się budować czy jednak kupić gotowy? Bo na razie mamy mieszkanie które chcemy sprzedać - marzę o domku z ogrodem :)
napisał/a: poczytna 2015-12-11 08:56
My z moim facetem staliśmy przed tym samym dylematem. Nowe propozycje pracy wiązały się z porzuceniem naszego rodzinnego miasta i przeniesieniem się w nieznane. Niemniej stwierdziliśmy, że będziemy bez wahania przyjmować to co daje nam życie. Ewidentnie tak musiało być. A prawda jest taka, że w każdej chwili można wrócić. Zaczęliśmy szukać jakiś w miarę przystępnych nieruchomości. Znaleźliśmy, prężnie rozwijamy się i urządzamy swoje [mod:reklama usunieta] . Jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Wszystko zależy od zdrowego podejścia i wzajemnego wsparcia.