Wiejski stół- a na nim co??

napisał/a: ~gość 2012-01-26 12:59
Nataliii napisal(a):magda m, 120 z dziećmi. I zostało bodajże kilka kiełbasek i trochę kaszanki.


Czyli każdy zjadł 1 kg mięsa ze stołu wiejskiego?

U nas będzie:
- obiad, po 2 kawałki mięsa na osobę
- kurczak z ziemniaczkami pieczonymi
- udziec pieczony
- strogonoff
- barszcz z krokietem

Na stole wiejskim udziec na zimno na takim specjalnym stojaku. I nie wiem ile czego dać jeszcze.
napisał/a: anka0611 2012-01-26 13:15
magda m, jeszcze tak dokładnie z jedzeniem to nie wiem myślę że z jednego świnaczka będzie pewnie jakaś kiełbasa wędzona (kilka-kilkanaście pędek) do tego boczek nie wiem co tam jeszcze skoro kuzyn M się zaoferował że zrobi to liczę na jego bo tak jak pisałam on to robi "zawodowo" ale tak jak byłam na weselach (dużych bo na ponad 200 osób) to tak strasznie dużo jedzenia na tym stole nie było było w takim chyba 5 litrowym słoju smalec ze skwarkami do tego chleb swojski kilka pęd kiełbasy trochę ogórków i ciotki mówiły (te co organizowały wesela) mówiły że to wszystko co wystawione to tylko tyle miały przygotowane na ten stół jak u jednej ciotki co miałą dwa wesela w odstępie pół rocznym na podobną ilość gości mówiła że na jedym mało co została a na drugim prawie nikt nic nie ruszył więc nie wiem od czego zależy mi się wydaje że nie należy nie wiadomo ile tego robić bo to ma być dodatek a jak się skończy to trudno ja się stołem nie zamierzam przejmować jak zostanie coś to dobrze a jak czegoś zabraknie to drugie dobrze :)
napisał/a: ~gość 2012-01-26 13:39
magda m, w sumie było to 2 dniowe wesele, ale tak wychodzi.
Wiadomo, ze na wyroby jeszcze wołowinę się dokupuje. Ale teraz jak o tym myślę, to chyba schab zostawialiśmy więc parę kg odeszło
napisał/a: ancymonka88 2012-01-26 13:42
anka0611 napisal(a):ancymonka88, ja na 100 osób planuję ok 5 litrów to ma być jako dodatek a nie coś czym goście mają się "upijać" przez całą noc :)

Wiesz znając moją rodzinę którzy bimber leją sobie w dzbanek i biorą go na stół pijąc zamiast wódki to może wezmę 10l/ 100 osób więc 30 litrów powinno starczyć, ale jeszcze muszę to obgadać z rodzinką.
napisał/a: anka0611 2012-01-26 15:27
ancymonka88, to wesołą masz rodzinkę :)
a dziewczyny co z wyrobów wędlinirako-mięsnych macie zamiar postawić na tym stole
napisał/a: chasia 2012-01-26 15:31
anka0611 napisal(a):a dziewczyny co z wyrobów wędlinirako-mięsnych macie zamiar postawić na tym stole

kiełbasy, kaszanka, mięsko ( szynka ), plus chleb, smalec i smalec ze skwarkami, ogórki kiszone ( dużo ) i my oprócz bimbru bęziemy mieli też nalewki: żurawinówkę, aroniówkę, cytrynówkę i pigwówkę... bimber będzie w takiej małej beczułce a nalewki w szklanych butelkach z drewnianym korkiem.
napisał/a: Aneczka1987 2012-01-26 15:39
u nas na wiejskim stole będzie bimber, smalec taki wiejski ogóreczki kiszone, chleb wiejski, kiełbasa, kabanosy, kiszka, pewnie jakiś boczek wędzony czy coś takiego, coś pieczonego chyba jakaś część świni albo udziec... nie wiem dokładnie bo załatwia to mój tata z teściem może jeszcze postawimy wino takie własnej roboty. A jeśli chodzi o piwa to będzie obok stół z dodatkowymi % typu piwo, wino, drinki
napisał/a: ~gość 2012-01-26 16:20
a ja moze na stół położe mojego kuzyna z żoną bo to najwieksze wieśniaki jakich znam Sorrrki musiałam
napisał/a: anka0611 2012-01-26 16:50
Cczarnula,
ale chyba każdy ma w rodzinie kogoś kogo mógłby tam połozyć
napisał/a: ~gość 2012-01-26 16:52
anka0611 napisal(a):ale chyba każdy ma w rodzinie kogoś kogo mógłby tam połozyć


ja sie jeszcze zastanawiam nad tym,zeby stołem wiejskim zająl się po prostu catering..martwie sie tylko,ze mogą poleciec na masowke i dac slabej jakosci wyroby.
napisał/a: ~gość 2012-01-26 17:38
anka0611 napisal(a):ale chyba każdy ma w rodzinie kogoś kogo mógłby tam połozyć




chasia napisal(a):kiełbasy, kaszanka, mięsko ( szynka ), plus chleb, smalec i smalec ze skwarkami, ogórki kiszone


U nas też to będzie ( o ile się zdecydujemy), bez nalewek itp itd
napisał/a: ~gość 2012-01-26 17:40
Ja właśnie rozmawiałam z mamą i jesteśmy tego samego zdania, że stołu nie będzie ;)