JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!

napisał/a: jm-k 2009-01-15 12:07
Dziewczyny mam problem. U mnie na weselu, jak już postanowiłam, będą trzy rodzaje ciast. I tu jest problem, jaki rodzaj ciast. Może mi troszkę doradzicie, z góry bardzo dziękuję.
napisał/a: bluebell1 2009-01-30 19:44
Ja też miałam tylko trzy, jak miałam tort, lody i szarlotka po obiedzie stwierdziłam że nie ma sensu więcej był to sernik, kruche ciasto z borówkami i kokosanka, więcej rodzajów było w paczkach ale kompletnie nie wiem co w nich było :d
napisał/a: zuzaz89 2009-02-02 12:49
my będziemy mieć Szpajzę- taki deserek śląski, Kopę, szarlotkę, chyba rolada, sernik
napisał/a: Edytka 2009-02-03 17:38
My mieliśmy bardo dużo ciast bo nasze rodziny są bardzo ciastożerne i w sumie prawie wszystko nam poszło Więc tak mieliśmy 5 tortów: czekoladowy, ajerkoniakowy, z bitą śmietaną, orzechowo-bakaliowy i karmelowy. Co do ciast to mieliśmy napewno 6 gatunków ciasta, ale w sumie nie jadłam wszystkich :p pamiętam, że napewno był mój ukochany bananowiec, sernik z brzoskiniami, cytrynka, ciasto z wiśniami i tofii, czekoladowe i takie z owocami i galaretką. Do tego był nasz tradycyjny podlaski sękacz i dużo drobnych weselnych ciasteczek - orzeszki, ule kokosowe i orzechowe, wafelki przekładane taką specyficzną masą. Kurcze dużo tego Lody oczywiście też były :)
napisał/a: zuzaz89 2009-02-04 22:33
hmm.... to mieliście pyszności, aż mam smaka na coś słodkiego;p
napisał/a: patrysia1101 2009-03-02 10:45
ja na 90 osób na weselu będę miała 6 tortów w tym jeden 3 piętrowy i 10 rodzajów cist w tym takie jak: ananasowiec, morelowiec, sernik wiedeński sernik z brzoskwiniami , makowiec, cappuccino i jeszcze jakieś inne.... możliwe ze troszkę za dużo, ale lepiej by ciasta zostało niż by miało zabraknąć
napisał/a: Edytka 2009-03-02 16:28
patrysia1101, faktycznie sporo tego :)
napisał/a: patrysia1101 2009-03-03 00:54
Edytka, a ja uważam że jakoś mało tego wszystkiego :/ , ale skoro kucharka mówi ze starczy to chyba starczy :)
napisał/a: Joanna_21 2009-03-03 21:06
Ja często spotykam się z opinią, że najwięcej na weselach schodzi ciast typu tradycyjny, zwykły sernik, myślę, że też zdecydujemy się na sernik, może w jakichś dwóch wariantach, prócz tego miodowiec/przekładaniec - myślę, że ciasta będą robiły kobiety z rodizny, np. babcie, więc też kieruje się ich specjalnościami :)
napisał/a: Edytka 2009-03-06 12:32
patrysia1101 napisal(a):Edytka, a ja uważam że jakoś mało tego wszystkiego :/ , ale skoro kucharka mówi ze starczy to chyba starczy :)

ja tez myślę, że wystarczy :)
napisał/a: samsam 2009-03-06 12:34
Ja też uważam, ze najlepszy jest sernik i chyba najlepeij unikać ciast z kremami.

napisal(a):ja na 90 osób na weselu będę miała 6 tortów w tym jeden 3 piętrowy i 10 rodzajów cist w tym takie jak: ananasowiec, morelowiec, sernik wiedeński sernik z brzoskwiniami , makowiec, cappuccino i jeszcze jakieś inne.... możliwe ze troszkę za

o jejku, bardzo dużo :) Ale zawsze można rozdać gościom :)
napisał/a: jaskółka 2009-03-24 00:15
racja, zawsze jest co rozdac goscią szczególnie jesli większośc gdy pije alkochol nie je słodkiego zeby nie zemdliło. na sali powiedzieli mi że ciasto liczy sie podobnie jaki i wino 1sztuka(butelka,blacha) na 10 osób