Foto/Video Dylematy

napisał/a: soter2 2014-04-02 16:52
Generalnie najlepiej będzie ktoś z polecenia, choć i tutaj nie zawsze w pełni będziemy usatysfakcjonowani (należy pamiętać, że każdy ma inne oczekiwania i inne kryteria oceny), ale chyba nie ma lepszej metody. Dodatkowo jak dostaniemy opinie - warto sprawdzić u źródła czyli u pary, która już po ślubie.
napisał/a: getmarried 2014-04-03 23:31
soter2 napisal(a):Generalnie najlepiej będzie ktoś z polecenia, choć i tutaj nie zawsze w pełni będziemy usatysfakcjonowani (należy pamiętać, że każdy ma inne oczekiwania i inne kryteria oceny), ale chyba nie ma lepszej metody. Dodatkowo jak dostaniemy opinie - warto sprawdzić u źródła czyli u pary, która już po ślubie.

Z tymi poleceniami to też różnie bywa. Jedna Para Młoda szuka niskich cen, inna wysokiej jakości. Gdy obydwie się spotkają nie będą mogły się do końca dogadać. Moim zdaniem, po obejrzeniu przykładowego filmu danego kamerzysty/portfolio fotografa musi pojawić się pewien uśmiech na twarzy Panny Młodej. Następnie połączenie tego z odpowiednią do budżetu wesela ceną i mamy znakomitą ofertę.

Film nagrany w wysokiej jakości np. FullHD, a już niedługo 4K będzie pamiątką do końca życia. Niezależnie na jakim czytniku obejrzymy nasz film ślubny za 50 lat, będzie to niesamowite wspomnienie. Emocji, które towarzyszą tym najważniejszym chwilom dla Pary Młodej nie da się po prostu opisać na forum. Tego trzeba spróbować. :) Jak dla mnie ważne, żeby film nie był zbyt długi, a zdjęć ze ślubu nie było 1000, z czego większość powtarzających się. Wiele Par Młodych również zaczyna mieć takie zdanie.
napisał/a: Mati1990 2015-12-21 16:13
soter2 napisal(a):Generalnie najlepiej będzie ktoś z polecenia, choć i tutaj nie zawsze w pełni będziemy usatysfakcjonowani (należy pamiętać, że każdy ma inne oczekiwania i inne kryteria oceny), ale chyba nie ma lepszej metody. Dodatkowo jak dostaniemy opinie - warto sprawdzić u źródła czyli u pary, która już po ślubie.


Już niestety przejechaliśmy na poczcie pantoflowej i fotograf, który miał robić super fotki takie jak w portfolio odwalił kawał lipy i chciał za to prawie 3k. Zdjęcia okazały się totalną klapą, nieostre, ujęcia do czterech liter i zdjęć które można było wybrać to chyba z 30 sztuk. Jak ludzie mogą brać za to pieniądze i odwalać taką maniane to tego nie pojmuję...
napisał/a: patrykwolanski1 2016-01-05 08:45
Warto poszukać fotografów w internecie i wybrać najlepszego w oparciu o jego portfolio.
napisał/a: MadziaKura 2016-01-08 14:13
patrykwolanski napisal(a):Warto poszukać fotografów w internecie i wybrać najlepszego w oparciu o jego portfolio.


Myślę, że nie tylko portfolio ma tu znaczenie chociaż bardzo dużo mówi o samym fotografie. Gdy my wybieraliśmy fotografa patrzyliśmy jeszcze na inne czynniki. Na przykład ważne jest abyśmy poczuci się dobrze z fotografem więc warto się wcześniej spotkać i porozmawiać. Przeczytajmy też dokładnie umowę i nie zostawiajmy niedomówień. Nam świetnie układała się współpraca z Izą Maciejewską z Łodzi. Warto obejrzeć jej portfolio w Internecie i przekonać się, że robi cudowne zdjęcia. Umowa jest przejrzysta i wiedzieliśmy co otrzymamy :)
napisał/a: megul 2016-01-08 14:28
patrykwolanski napisal(a):Warto poszukać fotografów w internecie i wybrać najlepszego w oparciu o jego portfolio.

Warto się udać i obejrzeć cały reportaż jakiejś konkretnej pary.
A to dlatego, że do portfolio wybierane są zawsze najlepsze zdjęcia z różnych ślubów/wesel.
A fakt, że na jakimś ślubie udało się cyknąć jedną super fotkę, nie znaczy, że cały reportaż był dobrej jakości ;)
napisał/a: ewelka754 2016-08-21 21:21
mainecoonka napisal(a):Witam!
Razem z Narzeczonym stoimy przed dylematem wyboru kamerzysty i fotografa na nasze wesele, które zbliża się coraz większymi krokami. Nie mamy jeszcze w tym doświadczenia ;) więc nie wiemy którą opcję wybrać- samego fotografa + samego kamerzystę, czy podpisać umowę ze studio, które załatwi obie sprawy na raz. Zrobiliśmy wstępne rozeznanie w internecie, ale ciężko zdobyć konkretne informacje ze stron, bo w większości nie ma cenników, a ceny podawane są dopiero na spotkaniach z fotografami/ kamerzystami.
Podpowiedzcie Kochani, jaką opcję najlepiej wybrać, jakie pakiety się najbardziej opłacają. Nie ukrywam, że zależy nam na cięciu kosztów, ale chcielibyśmy też mieć i film ze ślubu i z wesela, zdjęcia z kościoła i sesję plenerową, dlatego szukamy rozsądnego złotego środka!
Bardzo Was proszę byście opisały wasze doświadczenia z fotografami, kamerzystami, czy kamerzysto- fotografami.
Prosimy o podpowiedzi fotografów/kamerzystów z których jesteście zadowoleni i których byście polecili, najlepiej z okolic Wrocławia.
Z góry dziękujemy! :)


Ja polecam Wam fotografa, który od dawna zajmuje się videofilmowanie. Poleciła mi go moja koleżanka, u której filmował ślub i wesele. Widziałam film, wyszedł naprawdę dobrze.
sreg
napisał/a: sreg 2016-08-24 14:50
Warto na weselu mieć i fotografa i kamerzystę, zdjęcia i film to pamiątka na całe życie :)
napisał/a: karolmaklow 2017-04-21 13:12
Ja zdecydowałem się u siebie na wideofilmowanie :) Uznałem, że taka pamiątka się przyda. W końcu ślub bierzesz z założenia tylko raz w życiu :) A myślę, że po latach miło będzie to obejrzeć i nawet jeśli tak będzie to się pośmiać z sytuacji na własnej imprezie :) Nie musi być non stop dystyngowanie i pięknie. Może być też zabawnie~
napisał/a: m_kot90 2017-05-15 13:56
ja miałam fotografa i w zupełności wystarczyło, pojechaliśmy po ślubie na sesję w górach- rewelacyjna pamiątka!!