"Dj na wesele" za czy przeciw

napisał/a: wiki_73 2009-01-24 20:26
Witam serdecznie odpowiadając na pytanie dj czy zespół odpowiem tak to zależy do wielu czynników ja na swoim weselu miałam dj-a i jestem bardzo zadowolona pan Jacek ył świetny pod każdym względem sprawdził się jako muzyk bawił naszych gości tak cudownie że do dziś często wspominamy jego żarty poczucie humoru i wogóle samo wesele bo naprawdę jest do czego wracać myślami uważam że to że wzięliśmy dj_a było naszym najlepszym posunięciem a skoro na forum reklamują sie muzycy to wejdzcie na strone www.djmisiek.szczecin.pl i poczytajcie księgę gości tam są wszystkie odpowiedzi na nurtujące pytania pozdrawiam
napisał/a: Bartii 2009-01-29 12:56
MałaAgacia napisal(a):
Bartii napisal(a):Sam natomiast jestem DJ'em i chętnie współpracuję z osobami nastawionymi na klimat jaki stwarzam, w przeciwnym razie odsyłam do kolegów z zespołu. Nic na siłę:)


A ja nie rozumiem... tzn rozumiem, że masz swoje preferencje muzyczne - jak każdy z nas. Mnie sie wydawało, że zadaniem dj jest zabawianie tańczących i jak widzi, że Ci się nie bawią to jego zadaniem jest poszukiwanie muzyki, która ich porwie na parkiet a nie "kontynuowanie swojego klimatu". To nie goscie mają się dostosowac do Twojej muzyki, tylko Ty powinienes dostosować swoje dźwięki do klimatu gości. Moim zdaniem taka jest rola dj i na to przygotowany jest dobry dj weselny.


Agacia widzę, że źle się zrozumieliśmy. Jeśli np w przypadku wesela pani młoda życzy sobie nu jazz, chillout, czy undergrundowe latino (nie nie żartuję) to chętnie polecę jej kolegę, który czuje ten klimat i zrobi to naprawdę dobrze - rynek jest spory i starczy dla każdego Mam oczywiście swoją wizję każdej imprezy, którą klient może dowolnie modyfikować i jest to raczej naturalne inaczej rynek zrobiłby swoje... W przypadku skrajności, o których wyżej lepiej nie męczyć siebie i innych. Takiego klienta nie zadowoli nawet bdb dobry zespół, który posiada powiedzmy 150 utworów w repertuarze. A klimat, o którym pisałem to całokształt tego co dana osoba stwarza - może się podobać lub nie. Amen

http://pl.youtube.com/watch?v=jB6HOe0HS_s
napisał/a: M_K_S 2009-02-02 01:56
Fajnie, że mój temat się tak rozrósł. Widząc ilość "kryptoreklam" rynek djów się rozrasta;) A pomyśleć, że jak trzy lata temu zaczynaliśmy to promujących się osób było kilka (podkreślam promujących, bo na pewno było ich więcej).
Oczywiście picasso mgi słusznie prawi, ale nie czepiaj się chłopaka, że chce się reklamować;) Kiedyś zrozumie co znaczy reklama na poziomie;). Akurat w jego historię z babcią wierzę, bo też kilka razy miałem podobnie. (tylko błagam nie odbierz tego jako pr;)).

@MałaAgacia przyznam się, że to co napisałaś mnie zszokowało. Nie wyobrażam sobie wesela z przejściami technicznymi. Przez 4 lata grałem w klubie, obecnie też gram, ale już tylko hh (+scratch), ale na weselach zawsze robię przerwy między utworami. Chyba, że akurat gram 3-4 numery w jednym klimacie. Na weselu staram się cały czas mieszać style i gatunki, tak, żeby nie zanudzić gości, którzy akurat w danym gatunku się nie odnajdują. Z tego co się orientuję to większość djów tak gra. A w to, że żaden dj weselny w Krakowie nie umie przechodzić technicznie nie wierzę. Wystarczy przejrzeć ich strony. Po co im w takim razie decki? Dla szpanu? Błagam powiedz, że słabo szukałaś
napisał/a: Lenka111 2009-03-26 21:33
U nas będzie DJ a nie orkiestra. Mój narzeczony zna język angielski perfekcyjnie i nie może słuchać tych kapel, które niestyty ale nie za dobrze śpiewają po angielsku, pozatym zazwyczaj w połowie zabawy już tracą głos itd. Dlatego właśnie decyzja padła na cudnego DJ z naszych okolic i mam nadzieję, że będzie super zabawa
napisał/a: BosiaB 2009-03-27 22:01
U nas też będzie DJ
Mój R. zawsze marzył, żeby na weselu grał DJ a nie zespół, no i jego marzenie się spełni Ja na początku byłam przeciwna, ale w końcu dałam się mu namówić... Między innymi przekonało mnie to, że jednak ciężko znaleźć dobry zespół i nie chcielibyśmy być po weselu rozczarowani (a mój R. ma fioła na punkcie muzyki). No a druga sprawa, że doszłam do wniosku iż jednak zdecydowanie wolę piosenki w oryginale
Znaleźliśmy dobrego DJ'a (umowa już podpisana) i po rozmowie z Nim myślę, że nie będziemy żałować tej decyzji?
napisał/a: picasso1 2009-03-30 11:40
Lenka111 napisal(a):U nas będzie DJ a nie orkiestra. Mój narzeczony zna język angielski perfekcyjnie i nie może słuchać tych kapel, które niestyty ale nie za dobrze śpiewają po angielsku, pozatym zazwyczaj w połowie zabawy już tracą głos itd. Dlatego właśnie decyzja padła na cudnego DJ z naszych okolic i mam nadzieję, że będzie super zabawa


Ja czegos tu nie rozumiem. Gdyby argumenty były takie, że "nie chcę zespołu bo uwielbima jak muzyka leci z płyty" to wszystko OK. "Degustibus non disputandum est". Ale w tej sytuacji mnie sie ciśnie na usta pytanie:

Czy nie można po prostu wynając zespołu który dobrze mówi/śpiewa po angielsku i w którym warsztat wokalistów pozwala na swobodne śpiewanie równiez o 4.00 rano ?
napisał/a: jagodzianka3 2009-03-30 11:54
u nas tez bedzie dj, mamy swietnego sprawdzonego to po pierwsze, a po drugie moja koleżanka wynajęła zespół (już go wcześniej widziała w akcji), a w dzień wesela okazało się, ze zmienili panią od wokalu i zmiana nie była korzystna - piosenka na pierwszy taniec tragedia! wiec jakos tak stanęło u nas na dj:)
napisał/a: kalina22 2009-03-30 22:45
szukam dj 8.08.09, wloclawek.
napisał/a: ewapalka 2009-12-04 15:26
Witajcie :)

Z tego wzgledu ze nasze wesele juz za nami z checia podziele sie swoja opinia odnosnie DJ-a bo akurat takiego wyboru dokonalismy :)
Otoz zdecydowalismy sie na Dj-a i nie wyobrazamy sobie aby na naszym weselu bylo inaczej. Nigdy w zyciu tak dobrze sie nie bawilam i nie widzialam zeby goscie tak szaleli i tak wspominali zabawe. Z tego wzgledu ze nasze wesele bylo w gorach wybralismy opcje Dj z goralskim wodzirejem. Bylo fantastycznie, muzyka super, kazdy znalazl cos dla siebie, biesiada, zabawy, konkursy z nagrodami typu korale, kapelusze a nie jak u niektorych butelka ze stolu, karaoke,... No i cena byla bardzo atrakcyjna.
Mysle ze czasami warto zdecydowac sie na cos nowego, innego.
Ja nie zaluje bo dzieki nim (oraz scenerii) nasze wesele bylo inne i wyjatkowe, a przeciez o to chodzi zeby pozostalo w pamieci jako cos wspanialego. Polecam goraco naszego dj-a (http://www.zawojka.pl/)
napisał/a: madzik27 2009-12-04 21:33
a ja miałam mix taki trochę nietypowy, zdecydowaliśmy się się na dj i do tego był jeszcze damski wokal. Podkład oryginalny z płyt a dziewczyny śpiewały, gdy one miały przerwę dj puszczał muzę i właściwie cały czas ktoś był na parkiecie. My jesteśmy zadowoleni goście też, a to najważniejsze.
napisał/a: DJWOJTEK.pl 2010-01-31 19:35
Witajcie

Sam gram na imprezach i odpowiedź na to pytanie jest jedna...!
Wszystko zależy od Młodych, Rodziców, tradycji rodzinnych itp. "Co kraj to obyczaj" :). Gram z zespołami i jest super, prowadzę imprezę jako wodzirej z zespołem i jest super, pracuje sam i też jest super! :)
Jest grupa fajnych zespołów i Dj którzy zawsze stana na wysokości zadania!
Pozdrawiam i życze miłego dylematu...
DJ czy ZESPÓŁ
napisał/a: malutka86 2010-04-23 12:46
my rowniez juz po. zdecydowalismy sie na zespol, jakos w sumie nawet nie bylo propozycji dj'a. moze dlatego,ze rodzina bardzo tradycyjna i u nikogo bliskiego dj'a na weselu jak do tej pory nie bylo. my bylismy i jestesmy zadowoleni. natomiast jesli ktos ma zamiar korzystac z uslug dj'a to dlaczego nie np na osiemnastkach na jakich bylismy gral dj i tez bardzo nam sie podobalo wiec mysle ze do wesela podchodza jeszcze powazniej i profesjonalnie. takze wybor zalezy tylko od gustu Mlodych