Czy do podziękowania dla rodziców mam kupić kwiaty i jakie

napisał/a: barbara5 2007-05-11 19:33
tak powinnaś kupić kwiaty
napisał/a: DELFIN 2007-05-11 23:48
Ostatnio w radio słyszałam że właśnie największym błędem jaki popełniają nowożeńcy to to że daja własne kwiaty dla rodziców na podziękowanie. Jest wóczas rodzicon bardzo przykro. Ja kiedy byłam na ślubach gdzie tak się działo byłam zdegustowana również i dlatego na własnym zadbałam aby nasze mamusie szczególnie dostały bukiety pięknych czerwonych róż!!! Były zachwycone szczęśliwe i dumne. Jeszcze długo wspominały te chwile I wiedziały, że to naprawde OD NAS DLA NICH
napisał/a: jarzynka 2007-05-12 04:13
DELFIN napisal(a):największym błędem jaki popełniają nowożeńcy to to że daja własne kwiaty dla rodziców na podziękowanie


jesuu, dla mnie to najwieksza siara ja spotkalam sie wczesniej z takim podejsciem, po co kupowac jak i tak dostaniemy :? ja czulabym sie niedoceniana i mailabym wrazenie, ze dzieci chca miec "z glowy"
napisał/a: palika 2007-05-12 08:53
Dokładnie tak! NIe wyobrażam sobie sytuacji, w której daję kwiaty własnym rodzicom, od gości. Po prostu byłaby to dla mnie osobista porażka i kompromitacja .
My dajemy tylko księgi, gdyż moja mama nie lubi ciętych kwiatów.
napisał/a: MonikaLuc 2007-05-12 09:51
Kwiaty dla rodziców koniecznie trzeba kupić z przeznaczeniem tylko dla nich, a nie zdobyczne od gości ! nigdy w życiu !!
napisał/a: natalia.nm. 2007-05-12 18:22
DELFIN napisal(a):daja własne kwiaty dla rodziców na podziękowanie
co za nietakt ,niewyobrażamsobie zrobić czegoś takiego, my kupiliśmy specjalnie dwa takie same bukiety dla rodziców wykonane z różnych kolorowych kwiatów - taki wesoły bukiet
napisał/a: kasia_b 2007-05-13 15:06
DELFIN napisal(a):Ostatnio w radio słyszałam że właśnie największym błędem jaki popełniają nowożeńcy to to że daja własne kwiaty dla rodziców na podziękowanie.

a ja pierwszy raz o czymś takim słyszę - no trzeba być "pomysłowym"
a ja myślę nad czymś innym niż kwiaty - podziękowania w ramkach napewno ale jeszcze coś innego by się przy dało
napisał/a: natalia.nm. 2007-05-13 20:17
acha i potem daliśmy zdjęcie od fotografa rodzicom, świadkom, chcrzestnym i dziadkom
napisał/a: kasia_b 2007-05-13 21:04
natalia.nm. napisal(a):potem daliśmy zdjęcie od fotografa rodzicom

właśnie to byłby najlepszy prezent ale niestety w dniu ślubu nie da rady tego zrobić
ale tak sie właśnie zastanawiam, nad jakimś koszem słodyczy lub innym - albo poprostu prezentem - co myślicie może być??
napisał/a: Belay 2007-05-14 08:49
Przyznam, że post o dawaniu własnych kwiatów rodzicom musiałam przeczytać kilka razy bo wydawało mi się, że czegoś nie rozumiem. Jednak okazuje się, że dobrze zrozumiałam i trochę się skrzywiłam. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli dać rodzicom kwiaty spośród tych, które dostaliśmy od gości...

Ja nie chciałam wielkich koszy kwiatów, czy gigantycznych bukietów. Daliśmy im bardzo długie, piękne, czerwone róże. Miały one charakter symboliczny. W trakcie podziękowań wspomniałam o tych różach - "Niech ta róża, będzie symbolem rodzicielskiej miłości, która choć piękna i bezwzględna, czasem potrafi ukłuć i dotkliwie zranić. " My daliśmy im specjalnie wykonane na tę okoliczność księgi z podziękowaniami - które stoją teraz w domku u rodziców i teściów :)

Kasik uważam, że kosz słodyczy to dobry pomysł :) zwłaszcza jeśli rodzice za nimi przepadają.
napisał/a: anus1 2007-05-15 11:12
A my już zamówiliśmy kosze z kwiatami. Bardzo chciałam żeby to były piękne kwiaty, bo to przeciez podziękowanie za nasze wychowanie i nie tylko. Nad innym prezentem też się zastanawiałam ale jakoś tak nic nam nie wpadło w ręcę ciekawego, więc pozostaliśmy na tym oszu z kwiatami. Rodzice napewno będą zaskoczeni ponieważ nic o tym nie wiedzą. A no i to też w jakiś sposób prezent na Dzień Matki- wtedy mamy ślub.
Bardzo się boję tych podziękowań ponieważ oboje z Narzeczonym jesteśmy bardzo uczuciowi i łączą nas ogromne więzy z rodzicami i nie wyobrażam sobie jak powiemy cokolwiek a tak wiele chcielibyśmy powiedzieć
napisał/a: sylwia25041 2007-05-15 14:36
Może macie rację z tym ze nie powinno sie dawać rodzicom w podzieke za trud jaki włożyliw nasze wychowanie, kwiatów od gości. My umówiliśmy sie z ciotkami ze kupią dwa i trzy takie same bukiety kwiatów dla rodziców weselnych i dziadków. Myślę jescze o księdze i chyba kupimy dwie równe.

[ Dodano: 2007-05-15, 14:37 ]
Może macie rację z tym ze nie powinno sie dawać rodzicom w podzieke za trud jaki włożyliw nasze wychowanie, kwiatów od gości. My umówiliśmy sie z ciotkami ze kupią dwa i trzy takie same bukiety kwiatów dla rodziców weselnych i dziadków. Myślę jescze o księdze i chyba kupimy dwie równe...
.